24-25 czerwca GOSTKON 2017 -Twoje spojrzenie na świat wyobraźni

Gostkon

Źródło obrazka: www.gostkon.pl

Już niedługo IV edycja festiwalu fantastyki Gostkon 2017. Gostkon organizowany jest od 2014 roku w Gostyniu, przez Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" i Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". 

Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców południowo-zachodniej Wielkopolski, ale również północnego Dolnego Śląska. Gostkon co roku przyciąga wielu fanów dobrej fantastyki. W 2016 roku liczba uczestników wzrosła, aż do 1000 osób.

Co wyróżnia Gostkon?

Przede wszystkim stojący na wysokim poziomie blok literacki i popularnonaukowy. Fani mieli możliwość spotkać dwukrotnie na żywo „papieża” polskiej fantastyki Macieja Parowskiego. W tym roku gościć będą Łukasza Orbitowskiego, autora sześciu powieści, laureata Paszportu Polityki dwukrotnie nominowanego do nagrody Nike, a także prowadzącego na antenie TVP Kultura program Dezerterzy oraz Michała Cetnarowskiego.

Co w planie?

Jedną z głównych atrakcji będzie COSPLAYADA zaplanowana na niedzielę. Zabawa przeniesiona będzie z "Hutnika" na gostyński rynek, gdzie od godzin popołudniowych, aż północy będą odbywały się interesujące wydarzenia związane ze sztuką Cosplay. W ramach Cosplayady planowany jest przemarsz kolorowego korowodu przez miasto, warsztaty czy zabawy dla dzieci. Ale to nie wszystko! Jednym z elementów COSPLAYADY będzie Ogólnopolski Konkurs Cosplay z nagrodą główną 1000 zł. Impreza zakończa będzie pokazem fireshow.

Nie zabranie jeszcze większego GAMES ROOM-u, który wsparty został przez największe branżowe wydawnictwa. Przez cały okres trwania GOSTKONU fani gier będą mieli możność zapoznania się ze światem planszówek. W sobotę odbędą się turnieje z nagrodami w poszczególne gry. Blok literacki wspierać będą goście z najwyższej literaturoznawckiej półki tacy jak dr Rafał Nawrocki. 

Organizatorzy planują budowę DUŻEJ ARENY, bloku RPG i LARP-a. Na koniec fani dobrej zabawy będą mieli możliwość obejrzenia walki jaggera i Teatru Ognia. Na miłośników komiksów czekać będzie mobilna czytelnia Biblioteki Uniwersyteckiej UAM.

Moc muzycznych niespodzianek gwarantowana!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+