Już wkrótce powstanie serial aktorski Sword Art Online

Serial aktorski Sword Art Online – Manga krok po kroku

Jak donosi portal Buisness Wire, amerykański producent filmowy Skydance Television nabył prawa do serii Sword Art. Online. Firma zamierza wyprodukować serial live-action o przygodach w wirtualnym świecie. Niestety data premiery nie jest jeszcze znana. 

Do odcinka pilotażowego scenariusz przygotuje Laeta Kalogridis. Oprócz niej rolę producentów pełnić będą David Ellison, Dana Goldberg oraz Marcy Ross. Poza serialem Skydance Television ma w planach przenieść markę do wirtualnej rzeczywistości.

Głównym bohaterem serii jest 16-letni Kazuto Kirigaya, zafascynowany grami komputerowymi. Korzysta z nicku „Kirito”, który pochodzi od jego jego imienia i nazwiska. Kazuto Kirigaya to chłopak o ciemnych włosach i czarnych oczach, ma także tendencję do ubierania się na czarno.

Dwa pierwsze tomy opisują jego dwuletnie zmagania w MMORPG. Akcja powieści toczy się w rzeczywistości wirtualnej o nazwanej „Sword Art Online”. Kazuto Kirigaya został tam uwięziony jako jeden z 10 tysięcy graczy. Jednak aby móc wrócić do rzeczywistego świata, koniecznie musi ukończyć grę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+