One Piece – Najdroższą produkcją w historii?

one piece

Kilka dni temu w słynnym mieście Hollywood ogłoszono, że powstanie serial aktorski, który bazować będzie na mandze One Piece. Jednocześnie producent Marty Adelstein, stwierdził, że powstająca produkcja może być najdroższym serialem w historii telewizji.

Marty Adelstein to fan One Piece od 20 lat. Jak sam stwierdził jest on bardzo zaszczycony pracować przy projekcie autorstwa Ody i wydawnictwa Shueisha. Obecnie w planach ma 2 projekty, które zwiane są z japońskimi produkcjami. Planowana jest również aktorska wersja Cowboy Bebop.

O czym jest One Piece?

Jest to manga autorstwa Eiichirō Ody, która opowiada o przygodach pirackiej załogi słomianego kapelusza (Mugiwara no Ichimi), a której kapitanem jest Monkey D. Luffy. 
Jego najskrytszym marzeniem jest odnalezienie najwspanialszego skarbu na świecie. Cała historia rozpoczyna się od zjedzenia przez Luffiego diabelskiego owocu Gomu Gomu no Mi, który zamienia jego ciało w gumę.


 

 

Pierwszy rozdział mangi ukazał się w grudniu 1997 r. w Weekly Shōnen Jump. Natomiast pierwszy odcinek serii wyprodukowany przez Toei Animation w 1999 roku. One Piece to obecnie najpopularniejsza wydawana manga. Rozdziały One Piece publikowane są w magazynie Shōnen Jump. Do 1 grudnia 2015 roku opublikowanych zostało ponad 808 rozdziałów.

Czy One Piece ma szansę zwojować świat?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+