Powrót Mangi Silver Spoon

Powrót Mangi Silver Spoon - Jak narysować mangę

Jak donosi najnowszy numer magazynu Weekly Shonen Sundaym, manga Silver Spoon, autorstwa Hiromu Arakawy, wraca po ponad półrocznej przerwie. 

W czerwcu 2015 roku wraz z 13 -tym tomem otrzymaliśmy informację, że seria zbliża się ku końcowi. Gdy manga 31 sierpnia ponownie się ukaże otrzymamy prawdopodobnie tylko część rozdziałów a dzieło autorki Pani Arakawy zostanie ostatecznie ukończone.

Silver Spoon to manga napisana i zilustrowana przez Hiromu Arakawę. Akcja toczy się w fikcyjnym liceum rolniczym Oezo na Hokkaido i ukazuje życie Yugo Hachikena, ucznia, który dołączył do szkoły tylko po to aby znaleźć się jak najdalej od rodziny. W odróżnieniu od swoich kolegów jego celem nie jest zrobienie kariery ale mimo wszystko zazdrości im, że mają plany do których dążą. 

Manga powstała na bazie doświadczeń życiowych autorki z farmy mlecznej na Hokkaido. Po raz pierwszy Arakawa wydała mangę 6 kwietnia 2011 roku, która ukazała się w 19 numerze Weekly Shōnen Sunday. Na postawie komiksu powstały dwie serie anime, wyprodukowane przez studio A-1 Pictures.

Pierwsza miała premierę od 11 lipca do 19 sierpnia 2013 roku na kanale Fuji TV, natomiast druga po raz pierwszy została wyemitowana od 9 stycznia do 27 marca 2014 roku. Na podstawie komiksu powstał również film live-action, który miał premierę 7 marca 2014 roku.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+