Powstaje animowany film o legendarnej bestii – Godzilla

Powstaje animowany film o legendarnej bestii – Godzilla

Źródło obrazka: godzilla-anime.com

Wytwórnia firmowa TOHO całkiem niedawno stworzyła stronę internetową pod nazwą godzilla-anime.com. Pojawiło się wiele spekulacji oraz domysłów o nadchodzącej produkcji filmu lub serii anime o losach legendarnej, gigantycznej jaszczurki. 

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. W 2017 roku ma wejść do japońskich kin animowana pełnometrażowa produkcja pt. “Godzilla”. Film powstanie w studiu Polygon Pictures a za reżyserię będzie odpowiadał Kobun Shizuno oraz Hiroyuki Seshita. Za scenariusz odpowiada uwielbiany przez wielu fanów anime, Gen Urobuchi. Niestety dokładna data premiery, zarys fabuły, a także obsada aktorów głosowych nie jest jeszcze znana.

Godzilla to gigantyczny potwór z serii japońskich filmów science-fiction. Inspiracją do stworzenia Godzilli był filmowy dinozaur o nazwie Rhedosaurus z amerykańskiego filmu Bestia z głębokości 20.000 sążni. Godzilla stanowi metaforę dla skutków użycia broni jądrowej oraz obawę przed konsekwencji jakie niesie jej ponowne użycie. 

Legendarna jaszczurka to najsłynniejszy japoński filmowy potwór (kaijū). Jest również najsłynniejszym potworem w całej historii kinematografii oraz z najpowszechniejszym znanym wytworem japońskiej kultury masowej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+