Powstaje gra na podstawie japońskiej light novel Re:Zero

Powstaje gra na podstawie japońskiej light novel Re:Zero

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu to japońska light novel autorstwa Tappei Nagatsuki i Shinichirou Otsukasy.

Wiosną tego roku ruszyła ekranizacja serii pod postacią anime. Została ona bardzo mile przyjęta przez widzów. Ostatnia część zostanie wyemitowana 19 września. Rosnąca popularność anime przyczyniła się do tego, że już niebawem powstanie gra na podstawie light novel a za jej produkcję będzie odpowiadało studio 5pb. Games. Nie wiadomo jednak, kiedy studio wypuści grę na rynek oraz jakie będą platformy docelowe.

Seria opowiada losach Natsuki Subaru zwyczajnego licealisty, który pewnego dnia wychodząc ze sklepu trafia do świata fantasy. Kiedy zostaje napadnięty przez bandę zbirów, z tarapatów ratuje go piękna, srebrno-włosa dziewczyna z kotkiem-duszkiem. Natsuki Subaru pragnąć się odwdzięczyć i postanawia zostać z nieznajomą, ale nie zdaje sobie sprawy jakie straszne przeznaczanie na niej ciąży. 

Gdy zostają zaatakowani przez wrogów, nie udaje się im wyjść cało z tego starcia. Chłopak właśnie w tej chwili zadaje sobie sprawę, że posiada moc „przewinięcia śmierci”, czyli cofnięcia się w czasie do momentu kiedy pierwszy raz znalazł się w tym świecie. Niestety tylko on pamięta co się wydarzyło.