Powstanie szósta adaptacja aktu mangi Kuroshitsuji

Powstanie szósta adaptacja aktu mangi Kuroshitsuji

Źródło obrazka: www.maneku.pl

W opublikowanym przez Aniplex filmie promocyjnym zostało zdradzone, że 21 stycznia 2017r. ukażę się Kuroshitsuji:Book of Atlantic”, które adaptować będzie 6 akt mangi „Luxury Liner Arc”.

Anime po raz pierwszy pokazano 2006 roku i odniosło ogromny sukces. Fanom do gustu przypadli szczególnie postacie Ciela Phantomohive i jego kamerdynera Sebatiana. Było to odczuwalne w 2010, kiedy wyszedł II sezon anime. Niestety zmiana dwóch głównych bohaterów wywołała duże oburzenie wśród fanów a na ich powrót musieli czekać aż 4 lata. Mimo, że realizacja kolejnego projektu zajęła sporo czasu, warto było poczekać, ponieważ „Kuroshitsuji:Book of Circus” udało się powtórzyć sukces pierwszego sezonu. Kilka miesięcy później ukazały się 2 odcinki OVA pod tytułem „Kuroshitsuji:Book Of Murders”, które stanowią adaptacją 5-ego aktu mangi. 

Kuroshistuji (Black Butler) autorstwa Yany Tobosy to historia o mrocznym kamerdynerze oraz młodym hrabi Phantomohive. Akcja rozgrywa się w XIX Anglii w czasach wiktoriańskich. Całą posiadłością Phantomahive zarządza hrabia Ciel, który mieszka w pałacu wraz ze swoją służbą. Ciel na życzenie królowej Wiktorii rozwiązuje trudne oraz skomplikowane sprawy morderstw, z którymi nie może poradzić sobie Scotland Yard. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby fakt, że hrabia Ciel jest 13 – letnim chłopcem, a jego kamerdyner jest tak naprawdę demonem. W wieku 10 lat Ciel zawarł faustowski pakt z Sebastianem, który będzie mu służył oraz pomoże zemścić się na ludziach, którzy zabili jego rodziców, a w zamian Ciel któregoś dnia pozwoli pożreć swoją duszę demonowi.


 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+