Premiera anime Ao no Exorcist:Kyoto Fujō Ō-hen

Premiera anime Ao no Exorcist:Kyoto Fujō Ō-hen

Źródło obrazka: pl.ign.com

Listopadowy numer magazynu Jump SQ poinformuje o planowanym miesiącu premiery oraz dalszej obsadzie anime.

Serial ma zostać wyemitowany w styczniu 2017 roku na kanale Animeism tv MBS a do obsady dołączyli:

  • Tatsuma Suguro – Takashi Inagaki
  • Jūzō Shima – Katsuyuki Konishi
  • Kinzō Shima – Kishō Taniyama
  • Mamushi Hōjō – M.A.O
  • Saburōta Tōdō – Kazuhiro Yamaji

Adaptacja oryginalnej mangi Kazue Katō, opowiada o Rinie Okumurze, nastoletnim chłopcu, który wychowywany jest razem z bratem-bliźniakiem (Yukio) przez ojca Shirō Fujimoto. 
Jak się okazuje bracia są dziećmi szatana, który przyczynił się do śmierci Fujimoto. Rin, który posiada nadnaturalne moce postanawia wstąpić do Akademii szkolącej egzorcystów, by w przyszłości pokonać swojego ojca.

Natomiast drugi serial jako adaptacja wątku Kyoto Impure King Arc ma powstać w studio A-1 Pictures. Za reżyserię odpowiada Hatsumi Kōichi. Manga pojawiła się w magazynie Jump SQ w 2009r a jej 17 tom zebrany wydano w lipcu. 2 października na oficjalnej stronie anime ma pojawić się PV2
 
Demon Nieczysty Król (Impure King) pod koniec ery Edo zabił tysiące ludzi. Po jego pokonaniu rycerze Prawdziwego Krzyża ukryli jego lewe oko na terenie akademii. Niestety zostało one skradzione. Gdy okazuje się że złodziej wziął, również dziecko jako zakładania Yukio i Rin postawiają ruszyć z pomocą. Przeprowadzone przez śledztwo i pościg doprowadza Rina i jego przyjaciół do Kioto. Tam wplątując się w złowieszczy spisek. Czy pomiędzy przyjaciółmi nie zaiskrzy wiedząc o tym, że Rin jest synem szatana?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku Google+