Anatomia

Jak narysować nos krok po kroku - podstawy

Witaj Artysto!

Zapewne nie raz zastanawiałeś się jaki nos narysować swojej postaci. W anime i mandze używa się bardzo różnych stylów jego rysowania. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zjawiam się Ja aby Ci pomóc.


Jak narysować uszy krok po kroku - podstawy

Witaj Artysto!

Ponownie się spotykamy w jednym miejscu, dzisiaj pokażę ci z czego składa się ucho, oczywiście od zewnętrznej strony, także jak się zabrać za rysowanie tego narządu, szczególnie iż większość osób zakrywa je włosami lub łapie się za głowę gdy jednak zdecydują się podołać temu wyzwaniu.Jak narysować usta krok po kroku - podstawy

W dzisiejszym poradniku dowiesz się mniej więcej z czego składają się usta i szczęka, jak narysować usta różnej maści. Usta są drugimi zaraz po oczach i brwiach, narządami dzięki którymi łatwo określić nam emocje rysowanej postaci.


Jak narysować oczy krok po kroku - postawy

Witaj artysto!

Z tego poradnika dowiesz się z czego składa się mniej więcej oko i jak je narysować krok po kroku. Oczy są jednym z ważniejszych elementów twarzy w mandze, razem z brwiami potrafią odtworzyć wiele uczuć. Nadają one twarzy postaci mangowej charakteru i lekkości.

Zaczynamy!Jak narysować proporcjonalną twarz

Witaj, z lekcji dowiesz się jak utrzymać symetrię twarzy podczas rysowania postaci skierowanej przodem.

Na pewno nie raz miałeś problem z tym że jedno oko jest za bardzo w prawo od drugiego, lub usta wydają ci się za nisko. Poprowadzę cię przez tą asymetryczną katorgę, która zdarza się nawet najlepszym rysownikom.

Do dzieła!


Jak narysować głowę - podstawy

Z tej lekcji dowiesz się jak narysować głowę krok po kroku.

Jak już zapewne wiesz każdy, nawet najbardziej złożony kształt jesteśmy w stanie narysować dzięki użyciu pięciu podstawowych form.

Podczas rysowania głowy nie będzie inaczej, prosta elipsa posłuży nam jako podstawa podczas rysowania głowy pod każdym kątem.