Jak narysować uszy krok po kroku - podstawy

Jak narysować uszy krok po kroku - podstawy

Witaj Artysto!

Ponownie się spotykamy w jednym miejscu, dzisiaj pokażę ci z czego składa się ucho, oczywiście od zewnętrznej strony, także jak się zabrać za rysowanie tego narządu, szczególnie iż większość osób zakrywa je włosami lub łapie się za głowę gdy jednak zdecydują się podołać temu wyzwaniu.

Do dzieła!

Uszy składają się z:

 1. Obrąbek
 2. Dół łódkowaty
 3. Guzek Darwina
 4. Czółenko
 5. Grobelka
 6. Górna część muszli
 7. Muszla
 8. Przeciwskrawek/przeciwpłatek
 9. Płatek małżowiny usznej
  • przyrośnięty do skóry twarzy
  • częściowo przyrośnięty
  • nie przyrośnięty do skóry twarzy
 10. Wcięcie międzyskrawkowe
 11. Skrawek
 12. Otwór/przewód słuchowy zewnętrzny
 13. Odnoga obrąbka
 14. Dolna odnoga grobelki
 15. Dół trójkątny
 16. Górna odnoga grobelki

Ucho jest niczym całe ciało człowieka, posiada wiele elementów z których, każdy potrafi być inny - większy, mniejszy, mocniej ukształtowany niczym kulturysta, bądź słabiej.

Tym razem nie zaczniemy typowo od koła, lecz od pojętego w muzyce kluczu basowego, dzięki niemu otrzymamy większość zewnętrznego kształtu ucha.

Posiadając już owy klucz, wystarczy go delikatnie przerobić na bardziej kanciasty.

I Voilà mamy kształt ucha, możemy teraz wymazać klucz basowy i by lepiej wiedzieć gdzie co narysować, szkicujemy krzyżyk.

Najpierw zaczniemy od odnogi obrąbka, może być bardziej przylegający do linij zewnętrznej ucha, przez co ucho, wydawać się będzie cieńsze, bądź bardziej “mięsisty” gdzie obrąbek widocznie będzie zawinięty. Zaczynamy od środka poziomej linij krzyżyka a następnie ciągniemy przez górną pionową, lewą poziomą i zakańczamy na dolnej poziomej. I tak stworzyliśmy obrąbek. Nie musimy rysować guzka darwina jeśli nie chcemy.

Dotknij swoje ucho i sprawdź czy twój obrąbek zawija się ku środkowi ucha czy jednak jest cieniutki, prawdopodobnie nie zwracałeś wcześniej na to uwagi :)

 

Następnie zajmiemy się skrawkiem, wcięciem międzyskrawkowym i przeciwskrawkiem. Zaczynamy trochę za odnogą obrąbka i w prawym dolnym rogu przechodzimy falistymi ruchami, będąc już na lewej dolnej części krzyżyka, wzbijamy się okrągłym ruchem w górę, w górnym lewym zakręcamy mocniej i ciśniemy do odnogi obrąbka.

Teraz zajmiemy się dołem trójkątnym, tylko jego nam brakuje, grobelkę już mamy zarysowaną dzięki skrawką a czułenka nie musimy rysować ponieważ najlepiej je wycieniować lecz jeśli chcesz je koniecznie mieć możesz je delikatnie naszkicować. Dół trójkątny to dla nas będzie zwyczajny, delikatny haczyk pośrodku obrąbka w prawej górnej części krzyżyka.

Tadam brawo, udało ci się narysować ucho, jestem z ciebie dumny.  Teraz wystarczy iż wymażesz krzyżyk, poprawisz kontury i twoje ucho jest gotowe.

Uszy nie są łatwą rzeczą do narysowania. Gdy myśli się, że w końcu narysowało się je dobrze, wyglądają znośnie, nagle, patrząc na realistyczne zdjęcia zdajemy sobie sprawę iż różnią się anatomią.
Sam tak miałem :,,D

Podziel się z nami tym co udało ci się wynieść z tego poradnika, na forum, nie bój się zapytać tam jeśli masz jakieś pytania. Dzięki za Twój czas i widzimy się w następnej lekcji!

Do zobaczenia, Recorded

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim! Udostępnij na Facebooku i Google+